Šampón - objem a výživa pro všechny typy vlasů

V dnešním testování přináším vlasový šampon Natura Siberica pro objem a výživu obsahující vysoké procento výtažků z divoce rostoucích bylin Dálného východu. Tyto bylinky odolávají extrémně nízkým teplotám až do minus 50 ° C.
Všechny přírodní výtažky a oleje jsou certifikovány a obsahují minimálně 95% přírodních složek rostlinného původu.

 

Základem a aktivní látkou všech šamponů jsou výtažky z divokého rakytníku řešetlákového a olej ze sibiřské borovice, díky čemuž jsou vlasy zásobovány vitamíny E a F , beta-caroteny a omega mastnými kyselinami pro kvalitní a šetrné mytí.

 Kromě těchto složek šampony obsahují :

 

Omega 3,6,7,9 ale i 22 mastných kyselin a 36 druhů flavonoidů

Betain ze sibiřské borovice

Vitamin E a Vitamin F

 

Jak vidím Šampon Natura Siberica já :

Šampon je pohledově podobný sprchovému gelu z této řady . Velké šedé 400 ml balení, které je tak jako většina produktů ukončena stříbrným otevíracím aplikátorem pro pohodlnější aplikování šamponu na vlasy. Etiketa obalu je opravdu pěkná, dozvíme se z ní , že šampon obsahuje 99% přírodních složek a že je určen pro všechny typy vlasů .

 

  • Tento šampon konkrétně obsahuje ještě výtažek z plicníku lékařského z tajgy , který chrání vlasy před ztrátou vlhkosti a vlasy navíc ochraňuje a zásobuje je vitamíny.
  • Vůně šamponu je jemná s nádechem jehličí, což určitě uvítají i pánově.
  • Konzistence je gelová a hustá, šampon je mírně zabarvený dožluta.

 

Co se týká použití šamponu, již vícekrát jsem při testování těchto produktů zdůrazňovala, že u přírodních šamponů není pěnivost důležitá. Tu často zajišťují právě chemické složky, které naší vlasové pokožce nepřispívají, u těchto šamponu za pěnivostí stojí saponiny – přírodní látky získané z rostlin, pěnící při kontaktu s vodou. Saponiny jemně a šetrně myjí vlasy a dezinfikují vlasovou pokožku.

 

Pěnivost šamponu z řady Natura Siberica je pro mě naprosto dostačující. Na vlasech si ho nechám vždy pár minut působit, aby se přírodní složky dostali co nejhlouběji do vlasové struktury .

 

 

Vlasy mám po umytí příjemně provoněné a pocit z vlasů je – jsou příjemně čisté, na omak hebké, ale co je nejdůležitější, nejsou zatěžovány chemickými složkami , pouze vyživovány čistě přírodními složkami jelikož:

 

Šampony Natura Siberica neobsahují :

Parabeny, Silikony, Ropné produkty, Umělá barviva, Alergeny, Natrium-lauryl 

 

Poznatek: po 3 měsících pravidelné péče o vlasy šampony z řady Natura Siberica jsou moje od přírody řidší kudrnaté, místy krepaté a nepoddajné vlasy jemné, hebké, po vyfoukání přes kulatý kartáč drží tvar a po krepatých místech se slehla zem, pokud jsou známky krepu tak minimální. Jsem spokojená a měnit šampon už nebudu, tyhle fungují a mám pocit, že namísto aby jen povrchově smyly zátěž, jsou složky v nich opravdu aktivní takže pokožku a vlasy vyživují a ozdravují do hloubky. Pro majitelky problematických vlasů doporučuji tuto péči a Siberice fandím - jen tak dál !

Jméno

Klára Luskačová

Certifikovaný kosmetolog

Datový zdroj 3 Zpět na články