Přírodní ručně vyráběné mýdlo s Propolisem

Víte, co je propolis? Na jaře včely pilně sbírají zvláštní pryskyřici z pupenů stromů a rostlin a pak ji upravují svými fermenty. Propolis je výborný prostředek k péči o úl, utěsňuje štěrbiny, mumifikuje cizí vetřelce, kteří do něj pronikli a zahynuli tam, celkově dezinfikuje včelí dům.

 

  • Propolis je spolu s medem dalším důležitým produktem, kterého si cení včelaři i léčitelé. Propolis se odpradávna využíval v lidovém léčitelství. A ne náhodou: obsahuje větší množství organických látek, pryskyřičné složky (flavonoidy, aromatické kyseliny a jejich estery), vosk, éterické a aromatické oleje. Propolis obsahuje téměř všechny stopové prvky, které člověk potřebuje: hořčík, draslík, sodík, železo, zinek, měď, fosfor, síru a další. A také vitamíny skupiny B a vitaminy A, C, E, H a P. Kromě toho i řadu aminokyselin.
  • Propolis se aktivně využívá v lidovém léčitelství. Oceňují se jeho antimikrobiální vlastnosti. Propolis posiluje imunitu, působí jako prostředek proti bolesti. Odpradávna lidé využívali propolis i v kosmetice: na léčení malých poškození kůže, popáleniny, hojení pooperačních jizev. Propolis zlepšuje stav pokožky, odstraňuje svědění, bolestivé pocity, podílí se na obnově tkání. Obnovuje pružnost a sílu pokožky, bojuje proti nádorům.
  • Propolisové mýdlo z naší kosmetiky Natura siberica je obohaceno o med, organické oleje z jalovce a altajského rakytníku, černého kmínu, hroznových jadérek, daurijské meruňky, obsahuje výtažek z ženšenu a včelí vosk. Oleje z rostlin Dálného východu, získané lisováním za studena, jsou vynikajícím antiseptikem.

 

Mýdlo s propolisem voní a působí aromaterapeuticky, velmi dobře čistí póry a normalizuje rovnováhu tuků. Pokožka je po jeho použití jemná a hedvábná.

 

Dovolte mi, abych Vám dala malou radu na jeho použití: pokud Vám neposlušný kousek mýdla vyskakuje z rukou, rozřízněte ho na dvě poloviny.

 

Přejeme Vám radost a sluneční náladu spolu s naším ručně vyrobeným mýdlem s propolisem!

Jméno

Inna Golubevová (Rusko)

sportovní lékařka, odbornice na zdravý životní styl

Datový zdroj 3 Zpět na články