Rozhovor s technologem Natura Siberica - Exkluzivní rozhovor od výrobce - část 1

Abychom odpověděli na často kladené otázky, setkali jsme se s technologem společnosti Natura Siberica - Alexandrem Alexandrovičem Stukalinom.

V první řadě bychom chtěli poděkovat za Vaše skvělé výrobky, které pomáhají a těší obrovský počet fanoušků naší země, ale nejen je. I my, jako pracovníci prodejny, se řadíme ke stálým uživatelům kosmetiky.

 

A samozřejmě děkujeme i za možnost položit Vám otázky, kterých se nahromadilo opravdu hodně. Naši klienti již netrpělivě čekají na zveřejnění rozhovoru.

 

Na začátek o historii:

Řekněte, prosím, v kterém roce byla uvedena značka Natura Siberica a po jakém čase se zrodil Organic Shop? 

Značka je na ruském trhu od roku 2007.

V roce 2006 navštívila skupina nadšenců organické farmy v Anglii a Itálii, a tak se jim zrodila myšlenka vytvořit v Rusku sítě prodejen organické a přírodní kosmetiky Organic Shop.

 

Koho konkrétně můžeme považovat za ideového tvůrce značek?

Je to pan Trubnikov.

 

Je pravdou, že existují celé expedice, které se zabývají sběrem a výzkumem přírodních složek tvořících součást složení?

Nepochybně. Vždyť základní myšlenkou značky je využívání planě rostoucích léčivých rostlin Sibiře jako základní složky výrobků. Důležitou etapou byl jejich důkladný výzkum: složení, užitné vlastnosti, vhodné období sklizně, vzájemné kombinování. Tyto informace se dají získat pouze jedním způsobem - osobně se setkávat s lidmi, kteří je po staletí používají v lidovém léčitelství.                                                                                                                                   

Měli jsme několik expedic : v Burjatsku , Chakasku a Tyviansku . Tyviansko je republika , kolem níž vůbec nejsou cesty. Dá se tam dostat například z Chakaska . Ale z jedné strany jsou Sajasnké hory a z druhé náhorní plošina . Expedice se dostala do Tyvianska pěšky přes Mongolsko.

Členové expedice se seznamovali s původním obyvatelstvem , jeho tradicemi a tajemstvími účinného využívání rostlin ojedinělé sibiřské flóry.

 

Jaká je, v krátkosti , Vaše filozofie ?

Krása musí být přirozená !

 

Dělají se výzkumy v oblasti nových řešení ? Máme čekat novinky ?

Ano , připravujeme například výrobu zubní pasty Natura Siberica .

 

Dělají se zkoušky kosmetických výrobků Natura Siberica a Organic Shop na zvířatech? Jak se dělá výzkum , ne-li na zvířatech?

Ne, v žádném případě. Součástí filozofie přírodní kosmetiky je humánní vztah ke zvířatům. A navíc , naše výrobky se prodávají na území EU , kde legislativa zakazuje dělat zkoušky na zvířatech . Naše kosmetika se zkouší podle zvláštních metod buněčných kulturách.

 

Používají se v kosmetice tuky živočišného a rostlinného původu a jaké konkrétní ?

V přírodní kosmetice je zakázáno používat přísady živočišného původu získané poškozováním zvířat. Proto naše výrobky neobsahují takové přísady.

Tuky rostlinného původu jsou oleje . Rostlinné oleje tvoří bezpečný a užitečný základ výrobku. Využíváme je ve velkém množství : cedrový , rakytníkový , olivový , lněný , z pšeničných klíčků, avokádový , amarantový , sojový , slunečnicový , ... v seznamu můžeme dlouho pokračovat. Sami si je můžete najít ve složení na obalu každého našeho prostředku.

 

Pokud není na obalu značka mezinárodního eko - certifikátu , znamená to , že daný výrobek neprošel mezinárodní certifikací ? A plánujete certifikovat veškerou kosmetiku ?
Jde o to, že taková  certifikace je dobrovolná, dělá se pode uvážení výrobce. No a náklady na takovou certifikaci jsou taky dost vysoké. 

 

A nyní blíže  o výrobcích. Nejoblíbenější  otázka:

Od jakého věku se používají výrobky ze série Anti - age , Absolut , Švýcarské série a jednoduché série Natura Siberica ? Jsou stanoveny nějaké konkrétní věkové hranice pro výrobky?

Jedním z důležitých pravidel , které učíme naše manažery - konzultanty je to , že se nikdy nedíváme do občanského průkazu klienta ! Kosmetika se vybírá podle potřeb pokožky, a vůbec ne podle věku .

Řada Anti - Age a Absolut se zaměřuje na boj proti věkovým změnám pokožky (snížení pevnosti, pružnosti , ztráta zářivosti , větší či menší vrásky ) . Pro někoho budou aktuálně již ve věku nad 20 a pro někoho ve věku 35 jsou ještě předčasné .... vše je individuální .

 

Je rozdíl v působení proti stárnutí mezi Anti - Age a Absolut ? Je něco z toho silnější ?

Obě řady působí jedním směrem - boj proti změnám pokožky v důsledku věku. Nikdy je neporovnáváme podle toho, " který je silnější " . Jsou jednoduše různé , protože jejich základem jsou různé aktivní složky .

Na začátku byl jen jeden řada Anti - Age , klienti ho měli velmi rádi . No, jak se říká, " pokud jíš pořád to samé, byť oblíbené jídlo, časem se ho přejíš." . Absolut je alternativou řady Anti - Age takříkajíc pro změnu.

Na druhé straně jde o trend : používat nějakou hodnotnou aktivní složku jako základ řady. Někdo si vybere mořské řasy, jiný pestré bobule, my jsme si vybrali výtažek z černého kaviáru .

Klienti si zvykli na účinnou péči o stárnoucí pleť - a my jsme rozšířili sortiment tím, že nabízíme novou variantu na řešení starých problémů. Výběr je na klientovi .   

Dál by jsme se chtěli dozvědět víc o složení a odpovídat na otázky velkého počtu ctitelů značky, které opravdu vyvolávají hodně sporů.

 

Díky které složce se vytváří tak bohatá pěna v šamponech, pěnách, gelech, mýdlech (včetně výrobku  severské mýdlo Detox)?

Jsme hrdí na to, že nepoužíváme ve složení agresivní povrchově aktivní látky , tzv. . PAL . Patří mezi ně např. . SLES ( laurylétersulfát sodný ) , zda stabilizátory pěny, které mohou dráždit pokožku hlavy a vyvolávat různé problémy.

Ve složení všech prostředků naší značky na mytí se používá ojedinělý a bezpečný základ vytvořen z oleje sibiřského cedru. Ve složení se uvádí jako Pine Amidopropyl betain .

Kromě toho, jak prostředky na mytí používáme glukosidy - měkké mycí prostředky , které se získávají z glukózy rýže , brambor, pšenice , kokosového a palmového oleje : Lauryl Glucoside , Coco Glucoside , Decyl Glucoside . Najdete je i ve složení tekutého mýdla na ruce. A pak , tuhá mýdla a severské mýdlo detox jsou výsledkem vaření mýdla - je to 100 % přírodní mýdlo na bázi olejů ( rakytníkového , slunečnicového , olivového , atd. . ) .

 

http://www.4fresh.ru/blog.html

4Fresh-blog:

Jméno

Alexandr Alexandrovič Stukalin

Technológ NATURA SIBERICA

Datový zdroj 3 Zpět na články