Rozhovor s technologem Natura Siberica - Exkluzivní rozhovor od výrobce - část 2

Jak vysvětlíte tak dlouhou trvanlivost . Která složka plní funkci konzervační látky?

Doba trvanlivosti je celkem obvyklá - 3 roky pro neotevřený výrobek . Jde o mýtus, že přírodní kosmetika se skladuje krátce . Například , zavřený pohár kompotu nebo konzervovaného zeleného hrášku se může skladovat 2 až 5 let. No pokud se podíváte na obal výrobků Natura Siberica , na každém výrobku najdete obrázek otevřené nádobky s číslem a písmenem M dolů . To znamená, že po otevření je trvanlivost výrobku podstatně kratší než 3 roky - obvykle 6 až 9 měsíců .

Kosmetika se bez konzervačních látek může skladovat jen pár dní - takovou kosmetiku si můžete připravit sami, když smícháte jahody se smetanou a položíte do chladničky . Výrobci organických výrobků však potřebují použít konzervační látky, avšak neškodlivé nebo přírodní : vitamin E, éterické oleje . Nejčastěji můžete ve složení našich výrobků najít konzervační látky přírodně identické . Je jejich omezený počet , jsou povoleny normami přírodní a organické kosmetiky: kyselina benzoová , kyselina salicylová , kyselina sorbinová a jiné.

 

Natura Siberica prý přestala vyrábět kosmetiku s neolonom a místo něj přidává jinou konzervační látku . Je to tak ?

Ano, je to kyselina benzoová , kyselina sorbinová .

 

Ve složení šamponů se uvádí i " vonná přísada " . Co je její součástí ? A co používáte jako aromatizátor v řadě?

Bohužel , vonná složka, zda přírodní nebo umělá , se podle zákona označuje stejně. Přírodní vonná složka může sestávat z éterických olejů , přírodních aromatických látek , atd...

 

 Je v rtěnce olovo?

Dekorativní kosmetika Natura Siberica se vyrábí na území Evropské unie a je certifikována.jako organická podle normy Ecocert, proto je zákonem zakázáno používat deriváty olova.

 

Díky které složce krémů proniká kyselina hyaluronová do pokožky a nezůstává na povrchu?

Podle toho, jakou kyselinu hyaluronovou máte na mysli . Existují dva druhy kyseliny hyaluronové : vysokomolekulární a nízkomolekulární . Vysokomolekulární - zůstává na povrchu pokožky a nikam neproniká , sestává z velkých molekul . Nízkomolekulární - může samostatně pronikat do hlubokých vrstev pokožky , protože zde jde o maličké molekuly . Například u výrobků řady Absolut používáme oba druhy kyseliny hyaluronové .

 

Jsme velmi rádi, že se objevila řada pro děti . Zde jsou však otázky o složení ještě důležitější protože všichni rodiče se strachují o zdraví svých potomků. Ve složení řady pro děti se nacházejí takové složky, jako např. . Sodium Coco - Sulphate . Je dětská kosmetika organická?

Organická kosmetika je vytvořena z přísad přírodního původu . Zvláště u výrobků určených na jemnou dětskou pokožku používáme měkký a bezpečný PAL Sodium Coco - Sulphate , který se získává z kokosového oleje . Velká část výrobků řady Little Siberica má certifikát Cosmos Organic - v současnosti nejpřísnější norma kvality organické kosmetiky, která zaručuje ekologickou čistotu a bezpečnost výrobku . Dětská řada je nepochybně organická . 

 

Prakticky každý prostředek Vašich značek má své příznivce. Objevují se proto otázky, které se týkají zejména toho či onoho prostředku. Citujeme z otázek armády našich fanoušků:

 

V popisu výrobku "Jemný peeling na obličej" se uvádí, že peeling je s AHA kyselinami. Jak jsou uvedeny ve složení?

Kyselina citronová (ve složení Citric Acid) patří do skupiny AHA kyselin.

   

Jaký konkrétní druh kolagenu se používá v pleťových maskách Natura Siberica, konkrétně ve výrobku "Noční pleťová maska ​​Anti-Age"?

Protože samotný kolagen je produktem živočišného původu, nepoužívá se ve výrobcích Natura Siberica. Používají se však výběrové hydrolyzáty bílkovin z pšenice a ovse, které jsou svým složením a vlastnostmi blízké produktům, které se získávají z kolagenu.

 

Mnohé zaskočily ve složení " Sněžného mýdla " takové složky jako Sodium Hydroxide ( louh sodný ), či glycerin .

A proč zaskočily ? Odpradávna existuje jediný způsob, jak získat přírodní mýdlo - je to reakce zmýdelňování , kterou můžeme schematicky vyjádřit následovně : olej + zásada = mýdlo + glycerin . Tedy, bez zásady nedostaneme mýdlo . Ano, v čisté formě je tato složka nebezpečná , ale v hotovém výrobku - mýdle - zásada není , spotřebuje se na zmýdelnění oleje. Ve složení se uvádí, protože se použila jako meziprodukt při výrobě mýdla.

A glycerin je " vedlejší " produkt vaření mýdla. Používá se jako hydratační přísada - jedna molekula glycerinu může na sebe navázat tři molekuly vody.

 

Výrobek " Hydratační gelový krém na oči proti tmavým kruhům " - na tento krém je hodně záporných reakcí: otoky, zarudnutí, vrásky, loupání . Existují nějaké konkrétní doporučení k jeho použití ?

Ve světě není ani jeden výrobek, který by vyhovoval úplně každému . Žádné zvláštní doporučení na jeho používání nejsou , jednoduše , pro některé klienty není vhodný .

 

 Jak vysvětlit ve složení produktu, např. " Hydratační pěna na odlíčení očí " , takovou složku jako Sodium Benzon?

Je to konzervační látka totožná s přírodní , sodná sůl kyseliny benzoové ( v přírodě se vyskytuje v plodech brusinek a klikvy ) . Používá se v potravinářském průmyslu ( označuje se jako E 211 ) . Sodium Benzoate je jedna z mála konzervačních látek, které povoluje norma na organickou kosmetiku . 

 

V popisu výrobku " Chladivý liftingový krém na oči Absolut" se říká, že "Složení výrobku neobsahuje škodlivé chemické složky". Otázka od klientů - oxid titaničitý a oxid železitý nejsou škodlivé složky?

Oxid titaničitý se používá také v dětské kosmetice! Je to přírodní minerál. Nejlepší přírodní UV filtr.

K oxidu železitého můžeme poznamenat, že se používá prakticky v každé rtěnce. A při používání je bezpečný, protože neproniká do pokožky.

 

Hustý masážní olej, Daurský tělový olej obsahují glycerin, uvádí se na prvním místě. Na co je tam, a je to vůbec bezpečné pro pokožku?

Glycerin se v kosmetologii cení jako výborný hydratační prostředek. Získává se z rostlinných olejů. Jde o to, že glycerin má dobrou schopnost získávat vlhkost z ovzduší, čímž nasycuje naši pokožku. Díky tomu se na pokožce jakoby vytvářela vlhká vrstva, čímž vzniká právě ten pocit hydratace. 

 

Ve složení „liftingového krémuAbsolut“ se nenašla ochrana před sluncem , je pravdou , že v daném výrobku nejsou takové složky?

UV filtry ve složení tohoto výrobku nejsou . Předpokládá se, že se navrch ještě nanáší dekorativní prostředek s SPF ochranou.

 

Tónovací krém - což je ve složení tohoto krému pigmentem ? Vysvětlete , prosím, jakou složkou je silice a aluminium silicate , nejsou škodlivé ?

Silice a aluminum silicate jsou minerály, které jsou nezbytné pro dosažení stejnoměrné textury tónovacího krému .

  

Ve složení balzámů na vlasy je uvedena složka Kathon . Vyvolává mnoho sporů.

Daný konzervant se nepoužívá už dost dlouhou dobu .

 

Přejdeme na poslední obecné otázky , celkově zaměřené na Vaše značky :

Je bezpečné pro ženy v jiném stavu a nemocné, kteří mají varikózní rozšíření cév , používat kosmetiku (chladivý cukrový tělový peeling, horký slaný tělový peeling, zábaly ) ?

Ženy v jiném stavu by se raději měli vyhnout podobným procedurám.

Také , jak tvrdí někteří kosmetologii, horké zábaly jsou při varikózních nemoci skutečně absolutně kontraindikováno . Zvyšují riziko tromboflebitidy - výskytu trombů v žíle .

Ale studené zábaly s mentolem nepůsobí vůbec škodlivě . Kromě toho , posílí tonus cévní stěny a sníží projevy varikózním choroby.

  

Proč i při tak výrazném účinku je cena takříkajíc ne příliš vysoká. Díky čemuž je dosaženo taková "dostupnost" , a plánuje se její zvýšení podobně jako v předchozích případech ( v uplynulém roce se cena zvýšila o 20-30% ) ?

Cenu výrobků ovlivňuje několik faktorů : 

Vlastní výroba vylučuje vysoké logistické výdaje , protože přeprava po Rusku ve srovnání s mezinárodní není drahá. Nemáme žádného distributora , pracujeme sami pro sebe .

Většinu složek ( když mluvíme o Siberice ) získáváme na území Ruska, tedy opět používáme všechno vlastní. Pokud kupujeme výtažky nebo certifikované přísady , tak od vlastních stálých partnerů a ve velkých objemech ( protože značku máme nejen jednu ) . Navíc balení je jednoduché, levné (např. při značce Organic Shop stojí kolem 2 rublů ) . A nemáme reklamu, jejíž cena se promítá do výrobků jiných značek .

Pro srovnání : 70 % z ceny každého inzerovaného výrobku = reklama + pěkný drahý obaly, tj. to , co je uvnitř , je mnohem levnější než si účtuje výrobce.

 

Je obal bio - surovinou vhodnou pro další zpracování ?

Ano , obal našich výrobků je možne dále zpracovat .

    

Kde se nachází výroba , existuje více výrobních míst a plánuje se i rozšíření výroby ?

K dnešnímu dni má společnost 4 výrobní místa nedaleko Moskvy , jejich výroba postačuje pro potřeby trhu .

  

Velmi pěkně Vám děkujeme za Váš čas , doufáme, že dané informace budou velmi užitečné při výběru výrobků a značně rozšíří počet klientů naší oblíbené značky .

Jméno

Alexandr Alexandrovič Stukalin

Technológ NATURA SIBERICA

Datový zdroj 3 Zpět na články